پزشکاني که اسم‌شان سنگ ميباشد!
محمد احمدي که رخ و رفتارش، شم سبکبال بودن و وقار را به استفاده کننده خويش منتقل مي‌نمايد، فروشنده‌اي ميباشد که شم شيفتگي‌اش نسبت به سنگ‌ها، از ادبياتي که در رابطه آن‌ها به‌عمل مي گيرد، قابل درک و فهم و شعور ميباشد. اورا در ذکر آنچه مرتبط با روايت سنگ‌هاي قيمتي و دکوري ميباشد، آزاد مي گذارم تا هر آنچه ميخواهد در رابطه دوستان دوست‌داشتني‌اش بگويد و وي نيز اين‌سيرتکامل لب به کلام گشوده مي‌نمايد: يکسري سالي ميباشد که استعمال يک سري بعدي از سنگ‌هاي تزييني؛ با غرض زينت‌بخشي به دور و بر و کاربردهاي درماني، در کشورمان رونق ويژه‌اي گرفته و استقبال از اين سنگ‌ها، همچنان در اکنون ارتقاء ميباشد. امروزه دانش فيزيک اثبات کرده که سنگ‌ها مي توانند ارتعاشاتي را به سوي مريض روانه نمايند که در حالتي که تشخيص بيماري صحيح باشد، متناسب با آن مي‌قدرت سنگ متبوع را به فعاليت پيروزي. براي مثال مي‌اقتدار از سنگ «يشم»، براي معالجه خطاها قلبي و ارتقاء ياد بهره برد. احمدي استدلال رونق بازار معامله سنگ‌هاي قيمتي را در شناختي ميداند که نسبت بدين سنگ‌ها في مابين عموم و به ويژه دختران و پسران ساخته شده است. وي کلام خويش را اينگونه توضيح مي دهد: عموم ما به‌ويژه دخترها و پسرهايي که مي خواهند به همديگر کادو به دنيا آمدن يا اين که سالگرد تزويج بدهند، بدين اعتقاد و باور رسيده‌اند که به کار گيري از انرژي سنگ‌ها، موجب تلقين انرژي مثبت، کاهش اضطراب، ارتقاء خود‌با‌وري و معالجه دردهاي روحي و بعضي دردهاي جسمي ميشود. از جمله دريافته‌اند که سنگ «کوارتز»، التيام دهنده سيستم عصبي ميباشد و از کريستال زردرنگ، براي معالجه افسردگي به کار گيري مي شود. اين فروشنده که خودش را به شدت ذيل تاثير اثرات مثبت سنگ‌ها مي داند، در رابطه باورهايي که موجب رونق بازار معامله سنگ‌هاي دکوري و درماني گرديده و همينطور کشورهاي ساخت و صادرکننده‌شان، اينطور ابراز لحاظ مي‌نمايد: اعتقاد و باور به نيروي درماني سنگ‌ها سبب ساز گرديده که در مديتيشن نيز، از انرژي و خواص‌هاي آنان استعمال شود. سرزمين چين تحت عنوان يکي مطرح ترين عرضه‌کننده‌هاي سنگ‌هاي شفابخش در سراسر عالم به حساب ميآيد. حدود قيمتي اين سنگ‌ها نيز از 2000 تا بيش تر از 200 هزار تومان ميباشد. سنگ درماني در مملکت خودمان، بيش تر از 10 سال ميباشد که اشاعه يافته و حتي کلينيک مخصوصي نيز براي مداواي بيماران از روش سنگ‌درماني در مرزوبوم کار مي‌نمايد. در سال‌هاي بدور، پژوهشگران کشورمان مانند ابوريحان بيروني، ابن سينا و خواجه نصيرالدين طوسي، از اين دانش آگاه بوده و براي معالجه از آن استعمال مي‌کرده‌اند.


دانش گمشده‌اي که پيدا گرديده
سنگ‌درماني و انگشتر عقيق  به‌تيتر يکي حرفه‌هاي طب سنتي، ريشه‌اي 6هزار ساله داراست و «دانش گمشده»، نامي ميباشد که سنگ‌معالجه‌ها، روي اين دانش نهاده‌اند. احمدي که خودش دارنده نوشته‌هاي زيادي در رابطه سنگ‌ها و اثرهاي درماني آنهاست؛ ضمن ذکر اين مقاله، روي آوردن جامعه به خريد اينگونه سنگ‌ها را «آگاهانه» تعريف مي‌نمايد و ميگويد: 7 نوع چاکرا و 360 نقطه در تن آدم مو جود ميباشد که به انرژي سنگ، جواب ميدهد. عموم ما نيز نسبت به‌اين دستور دور انديشي پيدا کرده‌اند و هر روز مشتريان نو‌اي به مشتريان قبل ما اضافه ميشود. امروزه از اين دانش براي معالجه بيماري‌هاي روان نيز به کار گيري مي‌گردد و بخش اعظمي از مشتريان ما نيز يا اين که خودشان در گير اين بيماري مي باشند و يا اين که دور و بري ها و عزيزان‌شان. ايشان خاطر نشان کرد: ارسطو، فيلسوف داراي شهرت يوناني نيز از اقتدار ويژه و منحصر سنگ‌هاي شفابخش کلام نموده است.


خاصيت درماني، استدلال ديگر رونق بازار سنگ‌ها
داريوش، فروشنده ديگري ميباشد که وي هم نسبت به سنگ‌ها، عشق و علاقه ويژه‌اي داراست و به گفته خودش، يک‌سري نوشته‌ي علمي نيز دراين مورد به فن تحرير آورده ميباشد. وي به ما ميگويد: اکثري از عموم سواي دانايي از خاصيت سنگ‌ها و براي زيبايي و تزئين از سنگ‌ها استعمال مي‌نمايند. ولي گروهي نيز با قبول اينکه سنگ‌ها انرژي و خواص درماني دارا‌هستند و مورد دفع بعضا از اثرات نحس سحر و جادو در آنان مي‌باشد و حتي اقبال و شانس مي آورند! نسبت به خريد آن‌ها مبادرت مي‌نمايند. داريوش در تاييد اين لحاظ خويش اينگونه مي گويد: مثلا از الماس در معالجه بيماري صرع به کارگيري مي‌گردد. سنگ زمرد هم به‌تيتر پاد زهر و دفع‌کننده سموم، مرواريد براي لطافت قلب و روح و همينطور معالجه دردهاي همگي و فيروزه نيز براي معالجه سردرد و تقويت ديده بسيار اثرگذار ميباشد. سازه به پيشنهاد اين فروشنده که خودش را شيدا سنگ‌ها تعريف مي‌نمايد؛ به کارگيري از سنگ‌ها بايستي با آشنايي و دورانديشي بي نقص صورت گرفته و از سنگ‌هايي که موافق طبع و مزاج ما نيستند مي بايست دوري کنيم.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

medicalperson کارواش بخار نوين خانه Sabrina Gina Darrell فرنام بسپار Cheryl Lainne Andrea